Nová zelená úsporám light - NZÚ lightEkoregion Úhlava z.s. poskytuje na svém území konzultace pro zájemce o  NZÚ light

Získat dotaci v rámci NZÚ light lze na výměnu oken, vchodových dveří, zateplení obálky budovy – vytápěného prostoru (podlaha, strop, střecha, stěny) a na ohřev teplé vody.

Žadatelem o tuto dotaci může být vlastník nebo spoluvlastník rodinného domu, který zde má trvalé bydliště minimálně od 11.9.2022 (před 12.9.2022). Zároveň musí pobírat buď starobní nebo invalidní důchod 3. stupně nebo příspěvek na bydlení. V domě nesmí bydlet nikdo, kdo by výše uvedené podmínky nesplňoval (nezaopatřené děti se nepočítají). Trvalé bydliště jiné osoby nevadí (pokud zde ale nebydlí).

K podání žádosti musí mít žadatel založen uživatelský účet v elektronickém systému AIS SFŽP (zde). Se zřízením účtu a podáním žádosti Vám můžeme zdarma pomoci.

Máte-li zájem o konzultaci a pomoc při podání žádosti do  NZÚ   light, kontaktuje nás prosím na telefonním čísle 602 639 762 (Gabriela Šindlerová) nebo na mailu sindlerova@ekoregion-uhlava.cz a domluvte si schůzku předem.

Naši konzultanti jsou často v terénu a nemusí být v úředních hodinách k zastižení v kanceláři MAS Ekoregion Úhlava, z.s.

Děkujeme za pochopení

Gabriela Šindlerová

Konzultant NZÚ light

 

S ohledme na množící se problémy a nekalé praktiky některých firem instalujících fotovoltaické systémy pro ohřev teplé vody v rámci dotace Nová zelená úsporám Light, bychom rádi upozornili potenciální žadatele o dotaci na ohřev teplé vody, že pro získání dotace není potřeba podepisovat žádné smlouvy o zprostředkování dotace a není potřeba nikomu předávat plnou moc. Nutnou dokumentaci pro podání žádosti o dotaci může podepsat pouze zástupce MAS nebo EKIS a poradenství se vždy poskytuje BEZPLATNĚ! Přehledná databáze poradců na https://novazelenausporam.cz/poradenstvi-pro-nzu-light/

Při výběru dodavatele FVE může zájemcům pomoci databáze Refsite, která slouží jako databáze recenzí firem.

Tématu se v nedávné době věnuje také ČT ve své reportáži na téma praktik firem dodávajících FVE v pořadu Černé ovce, která byla vysílána 13.11.2023:

https://www.ceskatelevize.cz/.../1097429.../223452801081113/