Komunitní tábory



Komunitní venkovské tábory jsou jednou z aktivit realizovaných MAS v rámci projektu „Realizace Akčního plánu OPZ+ v MAS Ekoregion Úhlava v letech 2023-2025“. Záměrem pro jejich pořádání je zajištění kvalitní alternativy péče o děti pro rodiny s dětmi a rodiče samoživitele a podpora a rozvoj přirozených vazeb v komunitě v době školních prázdnin. Tábory jsou určené pro děti od 5 do 15 let a budou probíhat v letních měsících.

Nabídka táborů pro rok 2024

  • Atleťáček: 8.7. – 12.7. (pro děti 5-15 let)
  • In-line: 15.7. – 19.7. (pro děti 6-15 let)
  • Výletníček: 22.7. – 26.7. (pro děti 5-15 let)

Kapacita jednoho turnusu je 29 dětí.

Program táborů

Tábory jsou připravovány s hravým programem pro všechny věkové kategorie. Záměrem je, aby si všichni čas strávený na táboře pořádně užili a něco nového si vyzkoušeli. Doba aktivní činnosti bude střídána s dobou odpočinku, v rámci které se budou děti věnovat různým výtvarným činnostem. O děti se na táborech budou starat zkušení vedoucí a vyškolení lektoři. Děti se každý den schází v 8 hodin v Areálu pod sjezdovkou, výjimky jsou uvedeny v letáčku níže. Podrobnější informace k táboru budou zaslány před konáním daného tábora.

  • Atleťáček

Tábor probíhá v Areálu pod sjezdovkou a je zaměřen na všestranný pohyb, atletiku a různé týmové hry. V případě příznivého počasí je plánována i návštěva koupaliště.

  • In-line

Tábor probíhá v Areálu pod sjezdovkou a je určen pro děti od 6 let. Využívána je zejména in-line dráha, ale zdatnější bruslaři budou vyjíždět i do širšího okolí Nýrska. Děti jsou rozděleny do skupin podle výkonnosti a jejich schopností.

  • Výletníček

Tábor plný zážitků je zaměřen na hry, výlety a zábavu. Děti navštíví Zemědělské muzeum v Praze, jeden den stráví dováděním v Area „D“ v Plzni a užijí si i pěší výlet po Šumavě. Součástí tábora jsou také týmové hry a v případě příznivého počasí je plánována návštěva koupaliště.

Ceny a další informace k táborům jsou uvedeny na letáčku níže.

Přihlášení na tábor

Pro přihlášení dítěte na tábor je třeba vyplnit a odeslat přihlášku na odkazu: https://forms.gle/qm2EQZctSBS1zo1bA.

Dítě bude závazně přijato až po zaplacení poplatku za tábor. Informace k zaplacení poplatku obdrží rodiče po odeslání přihlášky.

Kontakty:

koordinátor projektu: Matěj Šišpela, e-mail: sispela@ekoregion-uhlava.cz, Tel.: 722 466 185

finanční manažer: Tereza Kavalírová, e-mail: kavalirova@ekoregion-uhlava.cz, Tel.: 774 497 871